Kontakta Oss

Har du frågor om upplägg eller deltagande? Idéer om verksamheten, samarbeten eller finansiering?

Tveka inte att höra av dig! Kansliet finns i Stockholm, men reser (i mån av tid) över hela Sverige för uppstartsmöten, avstämningar och föredrag.

Du når oss enklast via mail@svenskamedbaby.se

Teamet

Linn Nordli

Linn Nordli

Vikarierande Verksamhetschef

linn@svenskamedbaby.se
070 979 90 92

Zandra Funelid

Zandra Funelid

Kommunikatör

zandra@svenskamedbaby.se
070 979 90 91

Meyling Calero

Meyling Calero

Samordnare

meyling@svenskamedbaby.se
076 933 62 75

 

Halla Victorsdóttir

Halla Victorsdóttir

Verksamhetsutvecklare

halla@svenskamedbaby.se
070 979 90 93

Victoria Cederlöf

Victoria Cederlöf

Samordnare

victoria@svenskamedbaby.se
073 985 77 70

Nashua Mouaid

Nashua Mouaid

Samordnare ( föräldraledig)

nashua@svenskamedbaby.se

Caroline von Uexküll

Caroline von Uexküll

Verksamhetschef (föräldraledig)

caroline@svenskamedbaby.se

Styrelsen

Emily Joof

Emily Joof

emilyjoof@gmail.com
070 0655524

Svenska med baby för mig: ”En verksamhet som fungerar som en dörröppnare och ger insyn till större förståelse för integration. För mig är det en ära att vara en del av teamet”. Läs mer

Nashua Mouaid

Nashua Mouaid

Svenska med baby för mig: ” Jag vill vara en länk och dörröppnare för utrikesfödda kvinnor att komma närmare det svenska samhället genom att skapa nya nätverk och lära sig det svenska språket”. Läs mer

Marita Ghafouri- Ordförande

Marita Ghafouri- Ordförande

marita.ghafouri@gmail.com
076-1603351Svenska med baby för mig: ”Är möten och medmänsklighet, en möjlighet att för en stund vara sig själv, lära nytt, utvecklas och vara mindre ensam i sitt föräldraskap. Något som jag själv saknade när jag var föräldraledig.” Läs mer

Styrelsen

Marita Ghafouri Ordförande

Svenska med baby för mig: ”Är möten och medmänsklighet, en möjlighet att för en stund vara sig själv, lära nytt, utvecklas och vara mindre ensam i sitt föräldraskap. Något som jag själv saknade när jag var föräldraledig.” Läs mer

Nashua Mouaid

Svenska med baby för mig: ” Jag vill vara en länk och dörröppnare för utrikesfödda kvinnor att komma närmare det svenska samhället genom att skapa nya nätverk och lära sig det svenska språket”. Läs mer

Emily Joof

Svenska med baby för mig: ”En verksamhet som fungerar som en dörröppnare och ger insyn till större förståelse för integration. För mig är det en ära att vara en del av teamet”. Läs mer

Adress

Svenska med baby – Fack 15
Norrsken House
Birger Jarlsgatan 57c
113 56 Stockholm
Email

Kontakta oss

Translate »

Pin It on Pinterest